בס"ד

צהרוני המשכיל בבתי הספר

תפריט צהרונים

מנהל/ת המתחם

חברת המשכיל מאמינה כי תפקיד מנהל/ת המתחם (מנהל/ת הצהרון) הוא החשוב ביותר בשדרת הניהול של החברה. תפקידו של מנהל המתחם הוא לתת דגש בקרב הצוותים אודות הפעילויות הפדגוגיות והחוויתיות המתקיימות בצהרון. מנהל המתחם עובר בין הכיתות בשעות פעילות הצהרון, תפקידו לסייע לצוותים, לזהות קשיים בשטח ולתת מענה ופתרון מידי לילדים, להורים ולצוותי ההדרכה כאחד.
מנהל המתחם הוא החוט המקשר בין צוות המדריכים בצהרון והנהלת בית הספר.
בכל שאלה, יכולים ההורים לפנות ישירות אל מנהל המתחם.
אנו מכשירים את מנהלי המתחמים בקורס עזרה ראשונה, בטחון ובטיחות ובסדנאות בנושאי חינוך במרוצת השנה ובפתחה.

כח אדם

צוות הצהרון אשר נמצא עם הילדים נבחר בקפידה. הצוות עובר השתלמויות מקצועיות במרוצת השנה ובפתחה ובעל הכשרה רלוונטית לתפקיד. אנו נותנים דגש כי הילדים ירגישו בבית, באווירה ביתית, חמה, עוטפת ומכילה לצד אנשי צוות בעלי ניסיון רב. אהבה, למידה, חוויה - זה סוד הצלחתו של צוות הצהרון. צוותי ההדרכה עוברים השתלמויות במהלך השנה, בהן הם מקבלים כלים אופרטיביים המסייעים להם רבות במהלך העבודה בצהרון עם הילדים.

הזנה

אנו במשכיל שמים דגש על אוכל בריא, מזין וטעים לילדים. ארוחת הצהרים בתפריט ביתי ומגוון כוללת: מנת עוף/בשר, פחמימה, ירק מבושל וירקות טריים. אנו מגישים לילדים אוכל מזין, ללא עיבוד, ללא חומרים משמרים, ללא חומרי טעם וצבע, ללא שומן טראנס וללא מרגרינה/מחמאה. המנות מופחתות נתרן, סוכר ושמן. במנות ישנו שילוב של פחמימות מלאות. האוכל מבושל מדי יום ביומו. טעימת ארבע כוללת פירות העונה. התפריט על פי הנחיות משרד הבריאות ובפיקוח תזונאית מוסמכת.

 

תפריט לדוגמה

 

יום ראשון

מנה עיקרית
פילה עוף אפוי

תוספת
אורז

ירקות מבושלים/מאודים
שעועית ירוקה מאודה

טעימת ארבע
פירות העונה מקולפים וחתוכים

יום שני

מנה עיקרית
שוק עוף בגריל

תוספת
קוסקוס

ירקות מבושלים/מאודים
תבשיל ירקות לקוסקוס

טעימת ארבע
פירות העונה מקולפים וחתוכים

יום שלישי

מנה עיקרית
בולונז בקר

תוספת
בורגול

ירקות מבושלים/מאודים
גזר גמדי

טעימת ארבע
פירות העונה מקולפים וחתוכים

יום רביעי

מנה עיקרית
קציצות עוף

תוספת
פתיתים אפויים

ירקות מבושלים/מאודים
אפונה וגזר מאודים

טעימת ארבע
פירות העונה מקולפים וחתוכים

יום חמישי

מנה עיקרית
שניצל עוף אפוי

תוספת
פסטה

ירקות מבושלים/מאודים
שעועית לבנה ברוטב

טעימת ארבע
פירות העונה מקולפים וחתוכים

הכנת שיעורי בית

הכנת השיעורים נעשית בקבוצות קטנות, כאשר מנהל מתחם הצהרון מפקח על הנעשה. צוות הצהרון נמצא בקשר רציף עם המחנכות והצוות המקצועי. בכל יום תוקדש שעת הכנת שיעורי בית, התלמידים אשר מסיימים את השיעורים ימשיכו לפינת העשרה ופנאי.

העשרה

תכנית העשרה הכוללת נושא שנתי רחב ונושאים חודשיים אטרקטיביים כדוגמת: חלל, חשמל, רובוטיקה, תעופה ועוד... מטרת התכנית להעשיר את עולמם הפרטי של כל ילד וילדה, תוך חשיפתם לנושאים איתם אין הם באים במגע בספסל הלימודים בשנים אלו. כל זאת בדגש על למידה חוויתית – משמעותית, תוך חיזוק ביטחונם העצמי. בימי החופשה תתקיים הפעילות במתכונת אטרקטיבית ממש כמו קייטנה.

חוגים

לנו במשכיל חשוב מאוד לספק חוגים מגוונים מתחומי המדע, האמנות, הספורט, החשיבה, המחול, הדרמה, התיאטרון ועוד... החוגים מותאמים לגילאי הילדים, צוות המדריכים נוכח בזמן החוג לצדו של מדריך החוג.

רשימת חוגים לדוגמא: משחקי חשיבה / לוגיקה, תקשורת ואנימציה, מדענים צעירים, בישול ואפיה, קומיקס, קפוארה, קסמים, תנועה וספורט, שחמט, דרמה, משחק ותאטרון ועוד...

 

בטיחות

אנו שמים דגש רב על נושא הבטיחות בצהרון. צוותי ההדרכה עוברים קורס עזרה ראשונה, ביטחון ובטיחות בחודשי יולי/אוגוסט. אנו מקפידים כי הילדים יהיו תמיד תחת השגחה, אנו מעניקים להם תחושת ביטחון לצד חיזוק ביטחונם העצמי ועצמאותם. בכל תחילת יום אנו בודקים את נוכחות הילדים ומסמנים ביומן ייחודי של צהרוני המשכיל. בדיקת נוכחות מתבצעת גם במהלך היום בכל חזרה מהפסקה או חזרה מחוג.

קשר עם בית הספר

צוות הצהרון עומד בקשר רציף עם הצוות החינוכי בבית הספר, בתוך כך הצהרון פועל בסביבה הטבעית של הילד, ללא חציית כבישים, עם חבריו לספסל הלימודים. הצהרון פועל מתום יום הלימודים ומעניק לילדים מסגרת חינוכית באווירה ביתית, תומכת ומשלימה למשרד החינוך ולנעשה בכיתה בבוקר. מטרתנו היא להוות המשך רציף לבית הספר תחת חזון בית הספר.

רכבת ההפתעות

רכבת ההפתעות הינה רכב הטומן בחובו משחקי ענק עשירים במיוחד, קליעה למטרה, הוקי כדורגל, טיסנים, מכוניות בשלט רחוק, באגי ועוד המון משחקים עשירים ומגוונים. רכב זה מגיע מעת לעת לכל צהרון בארץ. אנו מייחסים חשיבות רבה לפעילויות שוברות שגרה מעין אלו.

תוכנית פדגוגית

פעילות הצהרון – תכנית שבועית
בכל חודש אנו שולחים "חודשון בצהרון" לכלל ההורים, ב"חודשון" זה מקבלים ההורים מידע אודות הפעילות החודשית המתקיימת בצהרון לרבות: חוגים, נושא חודשי ופעילותה של רכבת ההפתעות.

פעילות שבועית

SchoolWeeklyProgram